ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך יסייע לניהול נבון של העתיד ולתחושת הביטחון שלכם

מתן ייפוי כוח מתמשך חוסך התלבטויות רבות, הקיימות בסיטואציות שבהן אדם הופך לחסר ישע. אדם במצב כזה זקוק לייצוג על ידי אנשים אחרים שיקבלו החלטות בשמו בנוגע לטיפולים רפואיים, ענייני היום יום וענייני רכוש, כאשר מטרת ייפוי הכוח המתמשך היא לאפשר לרצונו של המטופל, כפי שהוא בא לידי ביטוי בשלב שבו עוד היה עצמאי, להתקיים הלכה למעשה – גם כאשר לא יוכל להביע את עצמו יותר. משרדנו מעניק שירותי ייעוץ וליווי בתהליך מתן ייפוי הכוח והבהרת השלכות החתימה, הן על מייפה הכוח והן על המיופים אשר מינה. 

מהו ייפוי כוח מתמשך

המסמך שנחתם בפיקוח של עורך דין צוואות, מאפשר למעשה לאדם להחליט מי יהיה האפוטרופוס שלו, כאשר לא יהיה עצמאי עוד ולקבל החלטות מתוך צלילות דעה. ייפוי הכוח נחתם בשלב שבו המטופל יודע היטב מהן ההשלכות של המסמך, אך ניתן בפועל רק בהגעה לנקודת זמן מוסכמת מסוימת, למשל החל ממצב רפואי סיעודי בדרגת חומרה מסוימת ובכל מקרה – לאחר שהמטופל נבדק והוכח כי הוא אכן זקוק לאפוטרופוס.  

קבלת החלטות בנוגע לעתידו של אדם התלוי באחרים, אשר אינו מסוגל לקבל החלטות באופן עצמאי, היא פעולה שלרוב נדחית על ידי בני המשפחה האוהבים שלו. המטרה במתן ייפוי הכוח המתמשך עוד בשלבים שבהם מטופל עדיין חש בטוב, כגון שלבים ראשוניים של מחלה, היא למנוע קבלת החלטות בדחיפות, ב"זמן אמת" כאשר הזמן קצר – ולא תמיד בהתאמה מלאה לרצון המטופל עצמו. סיטואציות כאלה מתרחשות, בעיקר, בהקשר לטיפולים רפואיים מצילי חיים המתבצעים "מעכשיו לעכשיו", שייתכן שאדם יעדיף להימנע מהם – בעוד בני משפחתו יבחרו שכן לעשות זאת, מה שעלול לגרום להמשך הסבל של המטופל מבלי שיוכל להתנגד לכך.

במה שונה ייפוי הכוח המתמשך מאפוטרופסות רגילה?

 

מתן ייפוי כוח לאנשים שהמטופל בוחר בכוחות עצמו, שונה בתכלית מצו אפוטרופסות בתצורתו המוכרת, הניתן לרוב לקרובים מדרגה ראשונה בשלב שבו מטופלים לא מסוגלים עוד להביא את רצונם לידי ביטוי ומבלי לוודא כי האפוטרופוס אכן מהווה אדם קרוב עבור החולה. כאשר מטופל מעניק בעצמו את המנדט לקבלת ההחלטות הנוגעות לו, לאנשים שהוא סומך עליהם בכל ליבו, הוא מרגיש רגוע ובטוח יותר באשר לעתידו הרפואי וכן בנוגע לטיפול בנכסיו והעיסוק ברכושו וכלל ענייניו בשלבים מאוחרים.

לקבלת שיחת יעוץ חינם

077-7900490

או מלאו את הטופס
לקבלת יעוץ ראשוני חינם
מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

מהם היתרונות במינוי של יותר ממיופה כוח יחיד?

ניתן בהחלט לייפות את כוחם של כמה אנשים, בהתאם לבקיאותם או יכולתם לעסוק בעניינים עליהם הם יהיו מופקדים, למשל אדם קרוב שמומחה לכלכלה – להיות אחראי על הנושא הפיננסי ואילו בן משפחה אחר יופקד על קבלת החלטות הנוגעות לטיפולים רפואיים. הייעוץ המשפטי לאורך כל הדרך, לרבות מצבים מיוחדים כמו שינוי זהותם של מיופי הכוח, הוא חיוני ביותר ומסייע לתהליך שקוף לכלל הצדדים ולטובת המטופל ומשפחתו.

לקבלת יעוץ ראשוני חינם
מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם