ליווי של עורך דין צוואות בהליך מימוש צוואה וירושה

כאשר אדם הולך לעולמו, עולה סוגיית הטיפול בנכסים, הכסף והרכוש שהשאיר אחריו. חלוקת העזבון של מנוח עלולה להפוך לסאגה של ממש, כאשר לא קיימת צוואה מסודרת, או כשישנה מחלוקת באשר לפירושה. מטרת הליווי המשפטי במקרים כאלה הניתן על ידי עורך דין ירושה, היא לייצג נאמנה את הלקוח בהליך מימוש צוואה של קרוב אליו שנפטר, מתוך היצמדות לחוק הישראלי המסדיר את הצוואות והירושות במדינה. משרדנו מסייע ללקוחות הזקוקים לליווי של עורך דין צוואות על מנת לקבל ירושה, כמו גם לאלו הזקוקים לייעוץ משפטי לצורך עריכת צוואה כחוק.

חוק צוואות וירושות בישראל

חוק הירושה בתצורתו הראשונית משנת 1965, עבר עדכונים ותוספות לאורך השנים. מטרתו של החוק להסדיר את האופן שבו מחולק רכושו של מנוח לאחר פטירתו, בהתאם לצוואה במידה שיש כזו ובהנחה כי הצוואה הקיימת הינה תקנית. החוק הישראלי מכיר בארבע צורות של צוואות: צוואה בכתב יד, צוואה המובאת בפניהם של עדים, צוואה הניתנת בעל פה וצוואה בפני רשות. 

למרות ההגדרות הברורות של החוק, שכיח שיהיו מחלוקות בין יורשים בנוגע לפירוש הצוואה ומימושה, לכן הליך מימוש לרוב ייקח זמן רב, באם אכן קיימת מחלוקת כזאת. עורך דין המומחה לעריכת צוואות הבקיא בחוק הירושה, יסייע להבאת המחלוקת לסיום ויפעל לטובת האינטרס של מיוצגיו.

עורך דין צוואות ילווה אתכם לאורך כל שלבי התהליך

הליווי המשפטי מעניק בטחון ורוגע ללקוחות, בתקופה סוערת בחייהם ובדרך כלל בעיצומו של סכסוך משפחתי על רקע העזבון של המנוח. לא תמיד מדובר בפירוש של צוואה קיימת גרידא ולפעמים ישנם סכסוכים הנוגעים לנכסים או רכוש, שהנפטר העניק במתנה למי מהיורשים החוקיים טרם פטירתו. כאשר אין הנושא מעוגן בצורה ברורה, קשה יותר להגיע ליישוב המחלוקת, אך הבקיאות של משרדנו בתיקים מורכבים בתחום הזה מאפשר לנו להעניק ייצוג משפטי המותאם , מקרה באופן ספציפי.

גם כאשר דיני ירושה "מתנגשים" עם דינים אחרים, ישנו עמק השווה שניתן להגיע אליו ולכן הסיוע המשפטי ממומחים, הינו חשוב כל כך והוא מאפשר שיח המבוסס על חוקי המדינה ונפרד מאמוציות וסכסוכים אישיים.

לקבלת שיחת יעוץ חינם

077-7900490

או מלאו את הטופס
לקבלת יעוץ ראשוני חינם
מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

עורך דין ירושה - קבלת החלטות נבונות לעתיד

משרדנו עוסק בליווי משפחות בתהליכי חתימה של מיופי כוח עתידיים, שמונו על ידי אדם כחלק מרצון להבהיר, בשלב מוקדם, את האופן שבו יטופלו ענייניו של אדם לאחר שלא יהיה עוד אדון לעצמו.

מתן ייפוי כוח מתמשך בשלב התחלתי של מחלה חשוכת מרפא, אך גם במצב של בריאות תקינה לגמרי, מהווה החלטה חשובה וחכמה העשויה למנוע סאגות הקשורות בירושות ומימוש צוואות – לרבות כל המחלוקות הקשורות בהן – בעתיד הרחוק. לחתימה על מסמך זה, יש תוקף משפטי כחוק והיא מעניקה כוח לקבלת החלטות בידי האנשים אשר מונו לתפקיד זה, בנושאים כלכליים, רפואיים ועוד. 

 

לקבלת יעוץ ראשוני חינם
מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם